Müzik Dinlemenin En Hızlı Ve En Kolay Yolu

İnternet hayatımızın her yanına yayılmadan önce mp3 arşivleri yapar dururduk. Hatta ben bir ara 600 GB bir arşiv bile yapmıştım. (Sonra hdd yandı uçtu gitti arşiv) Winamp’ta on binlerce şarkı listeye sürüklenir, hangisi dinlenecekse aranarak çalınırdı. Ama artık internette online müzik servisleri var bu yüzden zaten sürekli dolu olan hard diskleri müzik dinlemek için zorlamanın gereği yok.

Gerçi pek çok kişi gibi bende sürekli youtube videolardan dinliyordum müzikleri tabi yasaklarla uğraşmak dns değiştirmek vs ile boğuşma başlayınca onuda bırakmıştım. Sonraları bu yasak haberleri bir site için daha gelmişti. Adını duymadığım ve çokta popüler olan bir servis fizy.com yasaklanmıştı. Yakın zamanda site TURKCELL ile yaptığı iş birliği sonucu yayın hayatına geri döndü ve bende siteye üye olarak siteyi deneme fırsatı buldum.

Site gerçekten çok basit bir ara yüzden oluşuyor. Aradığın şarkıyı çalma listene atıyorsun ve sonra çalmaya başlıyor. İnanılmaz bir rahatlık ve keyif.

Üstelik en önemli nokta siteden müzik dinlemenin yasal olması. Site “Müzik Dinlemenin En Hızlı Ve En Kolay Yolu” sloganını kullanıyor ve bir kaç günlük kullanım ile bu sloganı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Ayrıca oluşturduğunuz listeyi sosyal alanlarda veya mail ile paylaşabilir, sevdiklerinize beğendiğiniz şarkıları armağan edebilirsiniz.

Eğer hangi şarkıyı dinleyeceğinizi bilmiyorsanız, ruh halinize veya zevkinize göre yapacağınız seçimlerdeki şarkıları dinlemek için fizy mood servisi hizmete girmiştir. Tavsiye ederim.

http://fizy.com/mood

Sizin de bildiğiniz daha güzel ve yasal müzik dinleme servisleri varsa (ttnet hariç) lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Yeni yorum gönder

%d blogcu bunu beğendi: